Boris CT - EASTER CARP CUP 2024

V termínu 28.-31.3. se tým Boris Carp Team zúčastnil letošního prvního závodu Easter Carp Cup 2024 na pískovně Stará Lysá. Los nás přiřadil na místo č. 10.

Tento revír je známý hojným výskytem kaprů do 10 kg. Naše taktika byla již předem jasná - prochytat se přes menší ryby k těm větším.

Závod začal v 17:00 a první záběry přišly nedlouho po jeho zahájení. Ryby o váze 7,625 kg a 10,125 kg nás utvrzovaly v tom, že jdeme správným směrem. Ve 22:30 se mi rozjel pravý prut a po 15 minutovém zdolávání jsme měli dalšího kapra v podběráku. Koukali jsme na sebe s údivem, zdali se nám to nezdá. Ale nebyl to obyčejný kapr, bylo to jarní prasátko. Jeho váha po odečtení sakuji překročila dvacetikilovou hranici a zastavila se na 21,7 kg. Bylo to neuvěřitelné. Dozvěděli jsme se, že se jedná o nejtěžšího kapra, který byl na tomto revíru uloven. Kapr nasál nástrahu Stég Product CZ 12mm Upters Smoke Ball s příchutí marcipánu.

Plni adrenalinu jsme se dopustili lehčích přestupků vůči pravidlům a okolo našeho lovného místa jsme rozhodili asi 20 kuliček mimo povolenou dobu vnazení. Byli jsme okamžitě upozorněni, že krmení v čase od 22:00 do 6:00 je zakázáno. Daný přestupek se řešil poměrně dlouho a hrozilo nám, že nám budou zrušeny všechny úlovky, včetně kapra o váze 21,7 kg. Nakonec padlo rozhodnutí a druhý den večer jsme dostali ban na 3 hodiny v čase od 20:30 do 23:30. Trest jsme přijali, byla to naše hloupost.

Během dalších hodin se aktivita záběrů stupňovala. Každou 2-3 rybou jsme navyšovali váhový průměr a neopustili jsme první pozici v závodu. Kapři o váze 12,425 kg, 14,3 kg a 11,55 kg nám dodávali klidu, ale bylo nám jasné, že budeme muset makat do poslední minuty.

Nakonec nadešel nedělní večer, závod skončil a Boris Carp Team s vysokým náskokem obsadil 1. místo a získal další ceny za nejtěžší rybu závodu a první rybu přes 12 kg. Velké poděkování patří společnosti Catchman, která nám dodávala produkty Stég Product CZ. Celý závod jsme odchytali na nástrahy Upters Smoke Ball s příchutí ananasu, krilu a marcipánu. Dále děkujeme JD Fishing za krmné řepkové boilies a návštěvníkům, kteří nás na místě podpořili.